Teklif Alın

 • 0545 206 96 87
 • bilgi@kocaelicati.net
 • Kartepe / KOCAELİ
 • KOCAELİ ÇATI USTASI

  Kocaeli Çatı Ustası

  Çatı ustası; herhangi bir ev, iş yeri ya da yapının çatı tasarımını, çatı yapımı, çatı onarımını, çatı tamirini ve çatı izolasyonunu yapmakla mükellef olmuş kişidir. Çatınızda oluşabilecek bir sorun ya da pürüzde yapmanız gereken koşul; çatı ustası aramanızdır.  Örneğin; yaşadığınız kentte, dijital medya’yı kullanarak ‘’Kocaeli çatı ustası’’ olarak arayabilirsiniz. Bu meslekte yetişen kişiler; çatıların tamiri ve yapımı hakkında bilgi sahibi kişilerdir. Çatı tamiri, ortalama her bireyin bilgisi dahilinde olabilecek bir şey değildir. Bu kişiler, usta – çırak eğitimi alarak gelişmiş ve yetişmiş kişilerdir.  Çatı Ustası; çatı tamirini gerçekleşirken nerelere hangi hareketi yapacağını, hangi malzemeleri kullanacağı bilinciyle operasyonunu gerçekleştirir ve bunu ekonomik ve sağlam bir yolla yapmayı amaçlar. Bu mesleğe vakıf olmayan kişiler, gerçekleştireceği operasyonlar; oluşabilecek sıkıntıları bir üst basamağa taşıyacaktır.

  Kocaeli çatı ekibi olarak yılların inşaat tecrübesini bir alana yönelttik ve en iyi yaptığımızı düşündüğümüz şeye, çatılara yöneldik. Sıfırdan çatı yapımı ve mevcut çatıların tamiri ile hizmetlerimize uzun yıllardır devam ediyoruz. 

  Çatı Ustası Ne İş Yapar? Görevleri Nedir?

  Çatı ustası, yaşam alanlarımızı, iş yerlerimizin yapı taşlarını oluşturan kişilerdir. Çatısız bir ev düşünebilir misiniz? Ya da bir iş yeri? Elbette böyle bir durum düşünülemez. Çatı ustası, bizlere güvenli bir yapıyı oluşturan meslek ehli kişilerdir. Yapıları, dış dünyadan koruyan çatılar zaman içerisinde eskiyebilir, yıpranabilinir ve bakımı ihtiyacı olabilir. Bu eksikliklerin  giderilmemesi halinde ev konforu düşecek, dış etkenlere çok daha açık bir yapı olacaktır. Zaman içerisinde daha ciddi sorunlara yol açarak, evin ya da iş yerinin belirli yerlerine zararlarını nüfuz ettirecektir. Çatılar;  düzenli aralıklarla bakımının yapılması ya da oluşabilecek küçük bir pürüzle müdahale edilmesi taktirinde evin sıcaklık derecesi koruyacak, izolasyonunu sağlayacak ve yalıtımını güçlendirecek.

  Çatı ustası; bu tür istenmeyen bir olay yaşandığında çağırılacak ve çağırılması gereken ilk kişidir. Güvenilir ve doğru bir çatı ustası çağırılması da oldukça önemlidir. Çağırdığınız çatı ustası; çatının tahribatını tartacak, gerekli bilgileri derleyerek sizlere paylaşacaktır. Sizlerin talepleriniz doğrultusunda operasyonlar başlatılacak ve işlemler başlayacaktır. Çatı ustaları genellikle yalnız başlarına çalışmazlar. Yanlarında çırakları olmaktadır. Neticede bu meslek akademik eğitimle sağlanmayıp; usta – çırak ilişkisiyle öğretilmektedir. Kocaeli çatı ustası ekibi olarak biz de size her konuda yardımcı oluyoruz.

  Çatı Ustası Olmadan Çatı Tamiri Yapılır Mı?

  Evinizde ya da iş yerinizde kendi başınıza çatılarınızı tamir etmeyi mi düşünüyorsunuz? Sizlere önerimiz bunları yapmamanızdır. Herhangi bir çatıda gerçekleşmiş tahribat ya da onarım durumunu sadece çatı ustası belirleyebilmektedir. Çatı ustaları, çatıları inceleyerek gerekli onarım yöntemleri oluşturmaktadır. Çatılar, oldukça komplike yapılardır. Kişinin yapabileceği en ufak olumsuz bir hareket, tüm yapıyı bozabilmektedir. Üstelik sizler çatıyı doğru bir şekilde tamir ettiğini düşünerek, evlerinizde oturursunuz. İlerleyen sürede aslında çok daha büyük bir tahribata yol açacak, hamleyi yaptığınızı farkına varabilirsiniz. Yalnız bazı çatı onarımları sizleri yanıltabilir. Sizler doğru bir onarım yöntemini işleminizi gerçekleştirdiğiniz düşünürken, gerçeklik öyle değildir. Çatınızda oluşabilecek küçük açılmalar, çatlamalar, onarımlarda mutlaka bir çatı ustasına danışmanız gerekmektedir. Bu mesleğe vakıf olmayan bireylerin gerçekleştireceği operasyonlarla, çözümlenebilecek bir durum değildir. Aksine çok daha ciddi sonuçlara yol açabilirsiniz. Kocaeli çatı tamiri ekibimiz ile, çatılarınızda oluşan her türlü karşı yanınızdayız.

  • 0545 206 9687
  • bilgi@kocaelicati.net
  • Kartepe / KOCAELİ
  Copyright © 2022 Kocaeli Çatı - kocaelicati.net